Alın Kaynak

Alın Kaynak

Abtey Group Makine Kalıp San. Ve Tic. Ltd. Şti. , 2008 yılından beri Abtey Hochweld markası adı altında Polietilen boruların montajında kullanılan Alın Kaynak Makineleri üretimiyle faaliyetine başlamıştır.

Abtey Hochweld İhracat odaklı başlayan faaliyetlerini zamanla iç pazarda yarattığı güçlü markasıyla ileri bir noktaya taşımıştır.

Alın kaynağı Nedir?

Alın Kaynağı, alın kaynak makinası ile yapılan bu yöntem, aynı çap ve et kalınlığındaki boru ve fittingslerin basınç ve sıcaklık yardımıyla alın alına birleştirilmesi suretiyle gerçekleştirilen bir bağlantı metodudur. Alın kaynak yapılacak parçaların ağız kısımları, düzgünce tıraşlanarak erime sıcaklığına kadar ısıtılır (200-220 °C). Daha sonra da belirli bir basınçla birbirine alın alına yapıştırılır.

Alın kaynak basıncı, sıcaklık ve zaman malzemenin kendi kimyasal ve fiziksel özelliklerini bozmayacak şekilde ayarlanır. Alın kaynağı metodunda alın kaynak bölgeleri ısıtıcı üzerine belirli bir basınçla bastırılır (yanaştırma), alın kaynak sıcaklığında hemen hemen sıfır basınçta beklenir (basınçsız ısıtma) ve basınç altında birleştirilir (birleştirme). Kaliteli bir alın kaynağında bağlantı en az orijinal borunun sahip olduğu dayanıma sahiptir. Kaliteli bir alın kaynağı elde edebilmek için alın kaynak basıncı, sıcaklık ve zaman parametreleri titizlikle ayarlanmalıdır.

Abtey Hochweld Alın Kaynak Makinaları 50mm den 2500mm çapa kadar olan plastik PE , PP , boruların kaynatılmasında kullanılmaktadır.

Ürettiğimiz alın kaynak makinaları müşterilerin her türlü isteklerine uygun kalitede ve teknik olarak üst düzeyde güvenli ve her türlü ağır şartlarda çalışabilecek şekilde üretilmektedir.